Autor: | 18 lipca 2012

Steam zawita na Linux – szykuje się rewolucja?

steam linux

Parę dni temu Valve oficjalnie przyznał się do pracy nad przygotowaniem platformy Steam dla linux’a. Na początku twórcy zaprezentują nam wyłącznie wersje dla Ubuntu (12.04) ale zapowiadają dalszy rozwój który zakłada rozszerzenie usługi na inne dystrybucje. Pierwszym tytułem który ma zagościć na komputery użytkowników spod znaku pingwina będzie popularny Left for dead 2. Deweloperzy zapowiedzieli przepisanie innych popularnych tytułów.

Czy pojawienie się tak poważnego gracza z branży komputerowej rozrywki zwróci uwagę producentów na niewykorzystany potencjał linux’a?

Uważam że wszystko zależy teraz od Valve, kroki jakie podejmą będą miały wpływ na przyszłość gier na Linux. Pingwinek nigdy nie był utożsamiany z grami ale zapotrzebowanie było od zawsze. Najlepszym przykładem jest istnienie wine i playonlinux, programów które między innymi miały umożliwić użytkownikom zabawę identyczną jak ich kolegą używających Windows’a. Przepisywanie niektórych, „popularnych” tytułów to z pewnością za mało żeby cokolwiek się zmieniło.

Kategorie: gry, linux, Valve

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.